środa, 21 września 2016

Czułe popołudnia

Fandom: Haikyuu!!
Pairing: Sawamura Daichi/Sugawara Koushi
Rodzaj: Fanfiction; double drabble
Gatunek: Fluff; shounen-ai
______________________________

Daichi uwielbiał wplątywać palce we włosy Sugawary.
Czy to chłodnym porankiem, gdy Koushi jeszcze spał, wypuszczając powietrze przez rozchylone usta, czy późnymi wieczorami, kiedy przysypiał w jego ramionach, udając, że jeszcze nie jest senny. Najbardziej jednak lubił robić tak popołudniami; czas płynął wtedy leniwie, jakby coraz bardziej zmęczony gonitwą odbytą o świcie. Przeciąg wył cicho między szczelinami drewnianych mebli, telewizor odtwarzał ulubiony serial, a liście roślin zasadzonych w ogrodzie tańczyły radośnie.
To właśnie ten ogród zwykle podziwiał Sugawara, gdy Daichi wyciągał rękę spod koca, przesuwał nią wzdłuż zagłówka kanapy i sięgał samego jej końca. Koushi nigdy nie tulił się do Sawamury, wspierając bok o podłokietnik, żeby wyglądać przez oszklone drzwi balkonowe.
W tle grała ścieżka dźwiękowa jednego z odcinków jakiegoś znanego obyczaju – właśnie w tamtej chwili, wsłuchawszy się w cichą, sentymentalną melodię oraz usypiający szum wiatru, dłoń Daichiego dotykała głowy Sugawary.
Opalone, krótkie palce zaczynały leniwe, koliste ruchy wzdłuż skóry, by potem unieść się nieco i splątywać szare kosmyki. Zawsze poruszał nimi tym samym, powolnym rytmem, który koił zmysły Koushiego.
Dopiero wtedy rezerwowy rozgrywający drużyny Karasuno prostował nogi, wspierał się na łokciach, by z drobną pomocą przesunąć na drugą połowę kanapy. I wtulić w ramiona Daichiego.
Najczulej, jak potrafił.
Czy tylko ja ich kocham? To już chyba obsesja.
A tak nie do końca zbaczając z tematu – chwilowo to moje ostatnie double drabble o nich. Chwilowo.

4 komentarze:

 1. Awch, uwielbiam twoje opisy. <3 Są jak balasam na moje serducho.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, DaiSuga to takie kochane gołąbeczki są >.<
  To taki pairing, którego po prostu nie idzie nie shipować.
  Pisałam, że wrócę :D Duh, zawsze wracam.
  Cholernie zazdroszczę ludziom, którzy potrafią pisać miniaturki czy drabble i inne takie krótkie teksty. Twoje są cudne ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zdecydowanie są właśnie do kochania.
   I cieszę się, że wróciłaś. Bardzo miło mi z tego powodu.
   Przyznam, że sam do niedawna zazdrościłem tego innym, aż któregoś dnia, sprawdzając ilość słów, wyskoczyła mi piękna, równa liczba stu czy też dwustu. Magiczna niespodzianka.
   Ślicznie dziękuję! ♥

   Usuń

CREATED BY
MAYAKO
RENDERS: 1,2